Jak zakopat kratom

Hrozba zákazu kratomu je stále aktuální. V případě že bude kratom zařazen na seznam návykových látek se kratom přesune na černý trh, a jeho cena se několikanásobně zvýší. Podle našich informací z Velké Británie se cena za 1kg kratomu na černém trhu pohybuje v přepočtu zhruba 10000Kč. Zároveň se také stane trestným i to, že kratom máte doma. Je tedy dobré si vaši zásobu kratomu na horší časy někam dobře schovat.

Jednou z možností jak se na zákaz připravit, je zakopat svůj kratom do země. Jak ale zajistíme, aby největší nepřítel kratomu - vlhkost, vaši zásobu kratomu nezničil? Dozvíte se to v tomto návodu.

Co budeme potřebovat?

 

1. Kratom, vakuovaný v baleních po 1kg

- zkrátka kratom, který je v originálních baleních z Indonesie. Takto balený kratom je prakticky zakonzervovaný , a pokud je balení neporušené, je vzduchotěsné a vodotěsné. Většina kratomu, který se vydá na cestu z Indonesie do světa, cestuje lodí po moři, a prodejci z Indonesie ho takto balí, aby jejich produkt po cestě nenavlhl a nezplesnivěl. Našim zákazníkům v ČR kratom přesypáváme z vakuovaných balení do uzaviratelných sáčků doypack, ale na požádání vám samozřejmě můžeme zaslat i vakuované balení.

2. Plastový box s víkem

- jakýkoliv plastový box, v tomto případě jsme zvolili úložný box z Hornbachu o objemu 14l. Do tohoto boxu se nám vejdou 3kg kratomu. V případě většího množství musíte zvolit jiný box s většími rozměry.

3. Cihla

- nebo jakýkoliv těžký předmět, který se vejde do boxu společně Funguje jako zátěž, aby v zemi kratom zůstal na správném místě.

4. Stretch folie

5. Lopata na vykopání díry

 

Všechny položky ze seznamu seženete v jakémkoliv hobbymarketu ve vašem okolí.

 

 Jak připravit kratom k zakopání?

Jistě vás při čtení seznamu potřebných věcí napadlo, že obyčejný plastový box přeci nemůže být vodotěsný. To je pravda, pokud byste ho zakopali dnem dolů, ale pokud takový box pohřbíme dnem vzhůru, vzduch uvnitř boxu vůbec nedovolí vodě okolo aby se dostala dovnitř.

 

Poté, co jsme si obstarali vše potřebné, se můžeme vrhnout na přípravu kratomu k zakopání.

 

1. Nejprve stretch folií svážeme balíky kratomu

-tím je ještě dodatečně ochráníme před vnějším prostředím.

2. K takto zabaleným kratomům ještě připevníme cihlu

- ta funguje jako zátěž, aby nám náš zahrabaný kratom v případě zvednutí hladiny spodní vody "nevyplaval" na povrch

3. Tento balík položíme na víko boxu, které je otočené spodkem nahoru, a celé to zaklopíme samotným plastovým boxem

4. Celý box ještě obmotáme stretch folií, aby se nám jeho obsah nevysypal

 

Schéma kratomu zakopaného v zemi:

 

Výběr místa a "pohřbení" kratomu

Volba místa k zakopání kratomu je na Vás. Počítejte s tím, že je nutné vykopat zhruba dvakrát hlubší díru, než je výška našeho plastového boxu.

To náš kratom ochrání před mrazem, povětrnostními vlivy, a před tím, že zakopanou zásobu kratomu někdo náhodou objeví.

Pozor! Plastový box s kratomem musí být uložen vodorovně, jedině tak se dá zajistit, že z boxu neunikne vzduch, a nedostane se dovnitř voda

Proto je dobré zvolit místo, kde není v hlíně moc kamenů, kořenů, a dalších věcí, které by mohly ztížit kopání. Vzhledem k principu obráceného boxu, je možné kratom uschovat klidně v podmáčené, bažinaté půdě.

 

přejeme příjemné kopání! V případě nejasností se nebojte ozvat :)

Zpět do obchodu